Wymiary geometryczne hal

 

Na główne wymiary hal przemysłowych składa się rozpiętość układu nośnego, długość i wysokość budynku. Hale przemysłowe mają zazwyczaj rzuty prostokątne. Powierzchnię określa się na podstawie funkcji lub sposobu, w jaki hale przemysłowe będą użytkowane. Tę informację uzyskuje się od architekta i technologa. Na układ geometryczny hali przemysłowej wpływają ciągi transportowe, urządzenia technologiczne oraz maszyny. Specjaliści z Halbud pozostają do dyspozycji Inwestorów.

 

Budowa hal przemysłowych

Hale mogą składać się z jednej lub wielu naw. Jeżeli różnice pomiędzy rozpiętością naw są małe, należy je ujednolicić. Najczęściej przyjmuje się wartość większej rozpiętości. Dzięki temu koszt inwestycji jest mniejszy, gdyż dochodzi do typizacji ustroju nośnego. Wytyczne do budowy każdej hali przemysłowej różnią się od siebie.

Kluczowe znaczenie ma szereg aspektów:

 

Hale przemysłowe mają zazwyczaj rzuty prostokątne informuje specjalista.
Hale przemysłowe mają zazwyczaj rzuty prostokątne.

 

  • Wymiary – na ich podstawie wykonawca stwierdza, jaka konstrukcja będzie odpowiednia dla obiektu
    Wyposażenie dodatkowe – zalicza się do niego oświetlenie, opierzenie, wentylację i ogrzewanie, przy każdym z etapów wykonawca bierze pod uwagę ich montaż.
  • Dodatkowe pomieszczenia – chodzi tutaj o wszelkie strefy socjalne, ich wystąpienie wiąże się ze stopniem skomplikowania realizacji projektu oraz większą czasochłonnością.

Większość firm na wstępie określa przybliżony termin wykonania hali przemysłowej. Dokładają wszelkich starań, by w jak najkrótszym czasie wywiązać się z zadeklarowanych terminów, bez uszczerbku na jakości wykonanej usługi. Każda z szanowanych i rzetelnych firm przedstawi inwestorowi efekty wcześniejszych, zakończonych już inwestycji.