Wózki widłowe – czym są i do czego można je wykorzystywać?

Wózki widłowe najczęściej spotykamy na magazynach, ale można je zobaczyć na przykład w supermarketach, gdy pracownicy przewożą na nich towar. Mają dość charakterystyczną budowę z platformą z przodu, która służy do trzymania towaru podczas transportu i podnoszenia. W związku z tym, że wózki widłowe są niezbędne w wielu firmach, warto pomyśleć o tym, skąd je wziąć. My rekomendujemy www.lemarpol.eu – firmę, która jest liderem w branży podnośników i wózków widłowych.

W Lemarpolu możesz nie tylko kupić wózki widłowe, ale też wynająć je – ta druga opcja jest idealna szczególnie dla osób, które dopiero startują z tego rodzaju logistyką w swojej firmie i nie chcą czy też nie mogą zainwestować w sprzęt na własność. Wynajem wózka widłowego to też dobry pomysł, jeśli twój biznes ma charakter sezonowy. W Lemarpolu możesz podnośnik wynająć krótkoterminowo lub długoterminowo, co pozwala elastycznie dopasować ofertę do potrzeb twojej firmy i tak zarządzać budżetem, by wydatki były optymalne.

Wózki widłowe najczęściej spotykamy na magazynach.

Do czego w ogolę służą wózki widłowe? Przede wszystkim ich zadaniem jest transportowanie towaru na niewielkie odległości. Raczej są one stosowane w transporcie wewnętrznym – na przykład na terenie sklepu, magazynu czy hurtowni. Co ważne, pozwalają one przewozić naprawdę ciężkie towary. Pełnią też funkcję podnośników, więc sa niezbędne by sprawnie rozkładać towar w wysokich magazynach. Jednak magazyny to nie wszystko – wózek widłowy spotkamy na przykład na lotniskach. Coraz częściej wykorzystuje się je też w fabrykach do przewożenia partii towaru.

Warto przy tym podkreślić, że wózek widłowy są bardzo proste w obsłudze, choć ze względów bezpieczeństwa (towary przewożone są bardzo ciężkie!) Ich operatorzy muszą mieć ukończony specjalny kurs dający uprawnienia do posługiwania się takim sprzętem.