Rola zaprawy do klinkieru

 

Wybranie odpowiedniej cegły klinkierowej to jedno. Jednak trzeba również dobrać odpowiednią zaprawę do klinkieru. Zaopatrzysz się w nią w sklepie Sklep.auroks.pl/impregnat-do-klinkieru . Jeżeli w tym sklepie kupowałeś również cegły klinkierowe, to możesz poprosić o dobranie odpowiedniej zaprawy do klinkieru.

 

Jednak jeżeli chcesz to robić samemu, to powinieneś pamiętać o kilku aspektach i je poruszę w tym artykule. Dzięki temu wybierzesz odpowiednią zaprawę klinkierową, która będzie idealna w twojej sytuacji.

 

Zaprawa do klinkieru jest istotna!

 

Zacznę od podkreślenia roli jaką pełni zaprawa do klinkieru, ponieważ wbrew pozorom jakość elewacji zależy nie tylko i wyłącznie od tego jaką cegłę zastosujesz, ale jakość zaprawy ma duże znaczenie. Dobierając złą zaprawę do klinkieru do swojej cegły, możesz doświadczyć kilku wad:

  • wykwity,
  • zmniejszenie wytrzymałości na ściskanie,
  • przebarwienia,
  • kruszenie się.

 

Zaprawa do klinkieru jest istotna - potwierdza specjalista.
Zaprawa do klinkieru jest istotna.

 

Unikaj tak zwanych zapraw uniwersalnych. One nie są tak uniwersalne jak wskazywałaby na to nazwa. Najważniejsze jest, żeby zaprawa klinkierowa, której zamierzasz użyć posiadała kompatybilną nasiąkliwość, z twoimi cegłami. To jest w zasadzie najważniejszy czynnik, na który powinieneś zwrócić uwagę.

 

Natomiast jeżeli jesteś osobą zieloną w tym temacie, to najlepszym wyborem według mnie jest po prostu pójście do sklepu, w którym kupowałeś cegły i poproszenie tam o odpowiednią zaprawę do klinkieru. Wtedy będziesz miał pewność, że na pewno zaopatrzysz się w produkt zgodny z twoimi oczekiwaniami.

 

Jeżeli natomiast zlecasz budowę elewacji, lub ogrodzenia jakiejś firmie to prawdopodobnie oni użyją odpowiedniej zaprawy klinkierowej. Jednocześnie możesz się upewnić, że będzie to dobry rodzaj zaprawy pytając się ich o to czego użyją.