Najciekawsze ławki miejskie

 

Wbrew pozorom ławki miejskie mogą służyć nie tylko o siedzenia. Te meble, które są klasycznym elementem wyposażenia miast mogą pełnić różne funkcje. Oczywiście cały czas produkty metalico.pl/meble-miejskie/lawki-miejskie.html będą mogły służyć jako miejsce, w którym można chwilę odpocząć, albo siedzieć czekając na autobus. W tym artykule pokażę jednak, że ławki miejskie mogą pełnić ciekawsze funkcje.

 

Nietuzinkowe ławki miejskie

Pierwszym przykładem takich rozwiązań jest Warszawa i ławki Chopinowskie. Co prawda swoim wyglądem nie prezentują niczego nadzwyczajnego, jednak mają niezwykłe możliwości:

  • Można na nich odsłuchać utworów Chopina.
  • Można dowiedzieć się dlaczego w danym miejscu tworzył utwory.
  • Jest mapa z lokalizacją innych ławek Chopina.

 

Ławki miejskie mogą pełnić wiele funkcji.
Ławki miejskie mogą pełnić ciekawsze funkcje.

To według mnie świetny przykład ciekawych ławek miejskich, które dostarczają coś ciekawszego niż tylko miejsce, na którym można usiąść. Oczywiście istnieje więcej, bardziej klasycznych rozwiązań takie jak np. ładowanie telefonów komórkowych, albo ławki, które można „przekręcić” na drugą stronę gdy są mokre. Takie proste rozwiązania sprawiają, że ławki miejskie stają się ciekawsze i bardziej praktyczne. Ponadto coraz częściej odpowiadają na potrzeby naszych czasów, mam tutaj na myśl między innymi ładowarki w ławkach miejskich.

 

Miasto dzięki takim rozwiązaniom może się wyróżnić i dzięki nim może być głośniej o nim, a to z kolei przełoży się na zwiększenie liczby turystów.