Kto zajmuje się stawianiem stalowych konstrukcji typu hala?

Pracownik który zajmuje się praca jak budowa hal stalowych to osoba, która zajmuje się przygotowaniem oraz montażem konstrukcji z różnego typu elementów lub prefabrykatów. Do głównych obowiązków tej osoby tego należy, m.in.: przygotowanie surowców do montażu, spawanie konstrukcji stalowych, szlifowanie, obróbka metali, transport uprzednio przygotowanych elementów do miejsca, gdzie dokonywany będzie właściwy montaż oraz montaż konstrukcji stalowych. http://halbud.com.pl ma doświadczone osoby. Praca osoby na tym stanowisku wykonywana jest zgodnie z informacjami zawartymi w rysunkach technicznych i planach – ogromna różnorodność konstrukcji stawia przed pracownikiem inne wymagania. Stawianie hal to nie lada wyzwanie szczególnie jeśli chodzi o budowę stalowych.

Jaki powinien być taki pracownik?

  1. Pracownik powinien mieć wykształcenie zawodowe o profilu ślusarz lub ślusarz – spawacz aby budowa hal stalowych była profesjonalna.
  2. Daje to wystarczające kwalifikacje bazowe dla przyszłego montera konstrukcji metalowych, ponieważ większość szkół o tym profilu uległa likwidacji.
  3. Poza tym, aby móc pracować w tym zawodzie można też skończyć specjalne kursy o tym profilu.
  4. Ważną kwestią jest posiadanie aktualnych uprawnień spawalniczych, a także znajomość rynku technicznego i sprzętu pomiarowego, znajomość elementów konstrukcji stalowych oraz formy ich łączenia oraz wiedza o podstawowym sprzęcie wykorzystywanym przy pracach związanych z ty czym jest budowahal stalowych.