Jakie schody do salonu?

W przestronnych i nowoczesnych salonach charakterystycznych dla współczesnego budownictwa można często spotkać różnego rodzaju schody prowadzące na piętro lub antresolę. Mogą one mieć bardzo różnorodne kształty i rozmiary, mogą być także wykonywane z różnych materiałów. Wiele firm pokroju Bryschtreppen.com specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu bardzo pięknych, różnych schodów.

Nie zawsze schody muszą pełnić tylko funkcję konstrukcyjną i budowlaną. W takich nowoczesnych wnętrzach bardzo często stanowią pewną ozdobę, która jednak powinna współgrać i z wielkością, i z wystrojem tego wnętrza. Należy zatem dopasować ich rodzaj właśnie do samego salonu.

Jeśli mamy do czynienia z niedużym salonem, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą schody spiralne. Przede wszystkim nie zajmują one zbyt wiele miejsca, dzięki czemu znacznie oszczędzają powierzchnię. Są dość wygodne, aby używać ich codziennie, a jeśli zostaną odpowiednio zaprojektowane, to mogą być także bardzo efektowne.

W niektórych, nieco już większych wnętrzach ciekawym rozwiązaniem mogą być schody jednobiegowe. Zajmują więcej miejsca, a najczęściej używa się ich, jeśli mają prowadzić na antresolę.

Schody stanowią centralny punkt aranżacji.

Największe możliwości dają otwarte, przestronne wnętrza. Często w nich właśnie schody stanowią centralny punkt aranżacji. Bardzo efektowne schody trójbiegowe wykonane z jakichś pięknych materiałów sprawią, że każde wnętrza nabierze mnóstwo charakteru. Jak zatem widać, ostateczny wybór w dużej mierze zależy od samego wnętrza.