Jak dbać o drewniane schody?

 

Bardzo efektownym elementem wystroju otwartego, przestronnego salonu mogą być schody drewniane. Aby jednak ich urok zachwycał przez jak najdłuższy czas, należy o nie odpowiednio dbać. Od specjalistów z bryschtreppen.com dowiemy się o różnych sposobach na pielęgnację wielu gatunków drewna.

Gatunki wykorzystywane do wykonywania schodów drewnianych z zasady są już bardzo trwałe. Na pewno są bardziej wytrzymałe od tych stosowanych do produkcji mebli, ponieważ są przede wszystkim o wiele bardziej narażone na codzienne uszkodzenia i znacznie intensywniej użytkowane. Aby jednak przez długi czas można było cieszyć się doskonałym wyglądem i połyskiem takich schodów drewnianych, trzeba stosować się do pewnych zasad.

 

Gatunki wykorzystywane do wykonywania schodów drewnianych z zasady są już bardzo trwałe.
Gatunki wykorzystywane do wykonywania schodów drewnianych są już bardzo trwałe.

 

Warto zwracać uwagę na tom aby schody drewniane czyścić tylko środkami przeznaczonymi do pielęgnacji drewna. Nie będą one posiadały niebezpiecznych dla tego materiału związków chemicznych, dzięki czemu nie spowodują żadnych przebarwień i innych uszkodzeń.

Ponadto, kiedy myjemy takie schody drewniane, nie możemy ich zbytnio namoczyć. Należy je czyścić lekko wilgotnym, prawie suchym mopem. Nadmiar wody może bardzo szybko zepsuć wygląd drewna. Pielęgnować takie schody należy starannie, regularnie, ale też nie wolno przesadzać ani z ilością wody, ani też z ilością środków.