Ile czasu trwa budowa domu?

 

Budowa domu, nawet w oparciu o gotowe projekty domów jednorodzinnychwww.e-domy.pl/ zajmuje znacznie więcej czasu niż kupno gotowego mieszkania i wprowadzenie się do niego. Ile czasu trwa budowa domu?

Wiele zależy od tego jaką techniką chcesz by był on zbudowany. Jednocześnie zanim w ogóle zajmiesz się budową domu, to musisz zadbać o pozwolenia na budowę, adaptację projektu domu jednorodzinnego do warunków miejscowych. Mówiąc wprost – czeka Cię wiele formalności.

Potem trzeba poszukać odpowiedniej firmy, która zajmie się realizacją projektu domu jednorodzinnego. Jeżeli chcesz budować domy klasyczne, to budowa może trwać nawet i 2 lata. Jeżeli chcesz budować dom metodą gospodarczą (sam wykonujesz część zadań), to wtedy nawet i dłużej.

Znacznie szybsze w budowie są domy z bali – one mogą powstać nawet w miesiąc. Dlatego wiele osób szukał właśnie projektów domów jednorodzinnych z bali, ponieważ dzięki temu mają szybko gotowy dom do mieszkania.

Obecnie trwają też prace nad technologią drukowania domów. Jeżeli będzie ona dostępna dla każdego człowieka, to wtedy budowa domu będzie trwała tylko kilka dni.