Czy warto wybrać dom parterowy?

 

Dziwię się brakiem popularności projektów domów parterowych w Polsce. Praktycznie każdy dom posiada piętro, lub poddasze. Są to budynki dużych rozmiarów. Według mnie warto na stronie https://www.homekoncept.com.pl i podobnych wybrać projekt domu parterowego.

Jest to konstrukcja mniejsza, a dzięki temu łatwiej jest ją utrzymać w porządku, oraz ogrzewanie takiego domu jest znacznie tańsze. Ponadto projekty domów parterowych są z reguły mądrzej zaprojektowane i lepiej wykorzystują przestrzeń. Nie trzeba np. męczyć się ulokowaniem schodów w projekcie, które zabierają część przestrzeni.

Zanim przekreślisz projekty parterowych domów zastanów się jak dużego domu potrzebujesz. Wiele osób po prostu wybiera domy piętrowe z przyzwyczajenia. Mimo, że nie wykorzystają przestrzeni oferowanej przez nie to i tak je wybiorą.

 

Zanim przekreślisz projekty parterowych domów zastanów się jak dużego domu potrzebujesz - doradza fachowiec.
Zanim przekreślisz projekty parterowych domów zastanów się jak dużego domu potrzebujesz.

 

Zastanów się czy aby na pewno potrzebujesz ogromnego domu. Zastanów się jak dużą rodzinę chcesz mieć. Może okazać się, że odrzucając projekty domów parterowych tylko wyrzucasz pieniądze w błoto. Wydajesz znacznie więcej na budowę domu, a potem każdego roku musisz więcej wydać na ogrzewanie.

Dlatego upewnij się, że podejmujesz dobrą decyzję.